Kedves Másodikosok! Nyissátok ki a Tankönyvet az 54.oldalon! Hallgassátok meg ovisok előadásában a dalt!
Pénteken egy kis felmérés várható a tanult népdalokból.Ismételjétek át a következőket: Virágéknál ég a világ, Orgona ága, Háp, háp, Még azt mondják nem illik.
Kedves Gyerekek! Ugye tudjátok milyen ünnep közeledik? Május első vasárnapja az édesanyák napja. Ilyenkor nekik kedveskedünk, rajzzal, virággal valamilyen dallal, és műsorral 🙂
Hallgassátok meg a következő dalt zongorán, vasárnap köszöntsétek fel anyukátokat, nagymamátokat! Bújjatok sokat hozzájuk, szeretgessétek, puszilgassátok ölelgessétek Őket! Hisz Ők értetek vannak:) Adjatok hálát az Édesanyátokért! ❤
Ha készíteni szeretnél egy tavaszi rajzot sok virággal, hallgassátok közben ezt a nagyon kellemes zenét! Boldog Anyák napját kívánok!
Új dalt fogunk tanulni, figyeld meg a házi állatokat a dalban! A dal megtanulása után készíts rajzot az ének-zene füzetedbe róluk! Határidő: április 24.
A mai alkalommal és a tavaszi szünet után, 04.17-én gyakoroljunk a szerencsekerék segítségével. Pörgessetek legalább 3-at! Írjátok fel a füzetbe, hogy melyik dalt énekeltétek el, ismételtétek át!
Kedves Gyerekek! Hallgassátok meg a heti új népdalokat. Kattintsatok a vicces cicákra:) Az 1-2.osztályosokét eljátszom furulyán is. Fogadjátok szeretettel:)
Tanuljátok meg az alábbi dalt!
Hallgassátok meg a dalt a cicára kattintva!
Hallgassátok meg furulyán a dalt!
Olvassátok a kottát és tanuljátok meg a dalszöveget!